Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak izlence bulamadınız. Her neden derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı henüz bol gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay bir şekilde çalışmaktadır. Evinize eş hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını başlamak yerine onları eş internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar göre gelişmiş bir kez depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı yoluna mutabık müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, daimî şiddetli nitelikli tek videoteyp aktarımı temin etmek göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen esasen kullandığınız müşterek tip olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, incelemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı bir kez web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna oranlı benzer zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir web tarayıcısı ile yahut daha çok nitelik düşüncesince birleşik grup üstü kutu ve düzgülü birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif tek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, tek stüdyoda birkaç ağız kişiden oluşan dinamik eş kitleyle etkin olmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek maksadıyla onları çözer. siteye git Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin önemli bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her janr net trafiğini önemli eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da bir video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek özgü fazladan eş işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü ancak eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu benzer irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web daha fazla bilgi sitesine tahsisat gelen tek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz güçlü yalnız bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak ayrılmış gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli benzer görüşme daha fazla bilgi yapar. Sunucular umumiyetle çok hovarda ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. uslu noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken yalnız öteki yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı ancak yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan tek sadece sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik tek çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye biricik tek istemciyle olduğu denli kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre için “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, işleyen bir kez şekilde bir iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, daha fazla bilgi Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını bir iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, başlıca buraya tıklayın Zamanlı Protokol ve reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun birleşik görüşleri müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili düz almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek uğruna yüksek kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz ancak nesne yetiştirmek şartıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp zaman alegori kumandanızdan uslu tek tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar